Jak nie płacić kar 2020-09-09T09:49:00+02:00

Kto i za co może Cię ukarać

Urząd Ochrony Danych Osobowych

Dane osobowe to informacje pozwalające na zidentyfikowanie osoby fizycznej. Są to m.in. imię i nazwisko, adres, numer telefonu, wiek czy stan zdrowia. Te ostatnie wymagają szczególnej ochrony. Ważne jest określenie polityki prywatności oraz opracowanie procedur na wypadek gdyby dane osobowe Twoje, Twoich pracowników lub Klientów dostały się w niepowołane ręce. Istotne jest również określenie celu przetwarzania danych osobowych.

Czytaj więcej >

PIP

Państwowa Inspekcja Pracy stoi na straży przestrzegania praw pracowników. Inspektor podczas kontroli może nałożyć mandat wyłącznie za złamanie tych przepisów, które stanowią wykroczenia przeciwko prawom pracownika. Wśród nich znajdują się takie kwestie jak: godziny pracy kierowców, nadgodziny, rozliczenie delegacji.

Czytaj więcej >

POLICJA

Policja stoi na straży bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach. Ma również uprawnienia w stosunku do firm zajmujących się transportem osób lub towarów.

Czytaj więcej >

INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO

Głównym zdaniem Inspektoratu Transportu Drogowego jest kontrola przestrzegania przepisów obowiązujących w zakresie wykonywania transportu drogowego i niezarobkowego przewozu osób i rzeczy. Działania ITD mają na celu przede wszystkim eliminowanie jakichkolwiek negatywnych zjawisk w transporcie drogowym. Główne zasady funkcjonowania to: legalność, skuteczność, wydajność i oszczędność.

Czytaj więcej >

Urząd skarbowy

Prowadząc działalność, musisz pamiętać o tym aby przestrzegać przepisów dotyczących finansów publicznych. Kontrole z Urzędu Skarbowego mogą być mniej dotkliwe, jeżeli tylko się do nich dobrze przygotujesz. Ważne jest dopilnowanie kwestii finansowych w Twojej firmie. Systematyczny nadzór finansowy nad Twoim przedsiębiorstwem zapewni Ci wychwytywanie wszelkich uchybień na czas. Dzięki temu będziesz pewny, że kontrola Urzędu Skarbowego przebiegnie pomyślnie.

Czytaj więcej >

To Ty decydujesz,
czy chcesz płacić kary, czy zachować te pieniądze dla siebie.

Umów się na bezpłatną analizę czasu pracy

Praktyczne wskazówki od eksperta rozliczania firm transportowych

Napisz do nas


    Chcę od czasu do czasu otrzymywać informacje handlowe i kupony rabatowe (opcjonalnie)Chcę zapisać się na newsletter i otrzymywać dostęp do bezpłatnych, inspirujących wideo, e-booków i artykułów. (opcjonalnie)